Blogi

Kuidas ikka uurida oma sugupuud ?

Kuidas ikka uurida oma sugupuud ? Seda küsimust esitatakse meile tihti, sest see tundub pikk ja vaevarikas töö. Ütleme nii, et tänapäeval saab peaaegu kõik kätte kodust arvuti tagant kuni 18 sajandini. Enam ei pea käima mööda uurimissaale ja asutusi, vaid on üks imeline koht meile antud kõigile tasuta kasutada ja see on Eesti Rahvusarhiivi ( www.ra.ee ) leheküljel VAU virtuaalne uurimissaal. VAU leheküljel vasakul pool on link  (suguvõsuurimine ) seal saab algaja inimene igasuguseid erinevaid näpunäiteid kuidas tuleb alustada. 
Iseseisvalt saab perekonnalugu uurida digiteeritud arhivaalide portaalis Saaga. Selleks tuleks end vaid kasutajaks registreerida (tasuta). Kõik Eesti avalikes arhiivides säilitatavad dokumendid ehk arhivaalid on kirjeldatud (nende pealkirjad ja arhiiviviited ehk leidandmed on näha) arhiivi infosüsteemis AIS.  Andmete leidmisel on abiks nimeregister ja teised andmebaasid, mis on koondatud arhiivi virtuaalse uurimissaali VAU avalehele.


Rahvusarhiiv säilitab hinnalist materjali iga perekonnaloo tarbeks. Siit leiab andmeid inimeste sünni, surma ja abiellumise, nende elukohtade ja tegevusalade kohta. Veelgi enam — säilinud on arvukalt isikutoimikuid (näiteks üliõpilas-, kohtu-, represseeritute toimikud), mis aitavad avada killukesi esivanemate argielust ja loomusest.

Julgustame inimesi ikka ise oma sugupuud uurima ja vajadusel saab ka abi küsida konsultandilt.   Kui sugupuu põhi meie e-poest juba olemas küll need nimed ka sinna ükskord jõuavad !

Delfi podcast "ELUSTIIL" kutsus külla - rääkisime natuke suguvõsa uurimisest ja meie sugupuu põhjadest , saadet saab kuulata siit

Loe lisaks

Tagasiside...

FastTree on oma sugupuu põhjadega olnud tegus nüüd kuskil 2,5 kuud ja erinevat tagasisidet on juba saadud päris kõvasti, oleme kõikidele väga tänulikud kes on võtnud vaevaks seda teha. Ainult nii on võimalik ühel ettevõtjal oma tooteid edasi arendada või arendama hakata.
Loe lisaks

Minu teekond ja kuidas alustada sugupuu uurimisega.....

Tere, minu nimi on Kristiina.  Töötan ühes IT ettevõttes projektijuhina juba 13 aastat. Olen suur reisisell ja meeldib alati teha midagi teistsugust. Seekord siis läks nii - sugupuu põhjade tegemine ja kujundamine sai alguse isiklikust huvist teha 8 põlve sugupuu, kus on 128 inimest kokku kuid vastavat põhja kuhu seda teha Eestis ei leidunud,
jah internetis leiab mitmeid keskkondi kus seda teha aga paberkandjal mitte. Seega sai ise välja kujundatud vastavad sugupuu põhjad A2 formaadis (42x59,5cm). Sinul armas huviline lasub ainult kirjutada esivanemate nimed ja vajadusel ka sünnikuupäevad. Need lahtrid kuhu nimesid kirjutada on kaheksanurksed, mis toetavad sugupuud.
Kogume oma teadmisi mida jutustada oma järgmistele põlvedele. Kõik me tahame süsteemis olla omakohal ja nähtaval.
Internetis tehtud sugupuu pole üldse nii huvitav vaadata kui paberil, sellest sain ma ka kohe aru, lihtsalt skrollid seal ja ega midagi meelde eriti ei jää. Seda paralleeli tõmbaks siin fotodega, albumist on kuidagi ägedam vaadata. Paberi peal tundus kõik nii ehe, mulle tundus, et mu esivanemad oleks nagu "ellu ärganud" minu jaoks. Blogi jätkub....

Loe lisaks