Kommenteeri

Kuidas ikka uurida oma sugupuud ?

Kuidas ikka uurida oma sugupuud ? Seda küsimust esitatakse meile tihti, sest see tundub pikk ja vaevarikas töö. Ütleme nii, et tänapäeval saab peaaegu kõik kätte kodust arvuti tagant kuni 18 sajandini. Enam ei pea käima mööda uurimissaale ja asutusi, vaid on üks imeline koht meile antud kõigile tasuta kasutada ja see on Eesti Rahvusarhiivi ( www.ra.ee ) leheküljel VAU virtuaalne uurimissaal. VAU leheküljel vasakul pool on link  (suguvõsuurimine ) seal saab algaja inimene igasuguseid erinevaid näpunäiteid kuidas tuleb alustada. 
Iseseisvalt saab perekonnalugu uurida digiteeritud arhivaalide portaalis Saaga. Selleks tuleks end vaid kasutajaks registreerida (tasuta). Kõik Eesti avalikes arhiivides säilitatavad dokumendid ehk arhivaalid on kirjeldatud (nende pealkirjad ja arhiiviviited ehk leidandmed on näha) arhiivi infosüsteemis AIS.  Andmete leidmisel on abiks nimeregister ja teised andmebaasid, mis on koondatud arhiivi virtuaalse uurimissaali VAU avalehele.










Rahvusarhiiv säilitab hinnalist materjali iga perekonnaloo tarbeks. Siit leiab andmeid inimeste sünni, surma ja abiellumise, nende elukohtade ja tegevusalade kohta. Veelgi enam — säilinud on arvukalt isikutoimikuid (näiteks üliõpilas-, kohtu-, represseeritute toimikud), mis aitavad avada killukesi esivanemate argielust ja loomusest.

Julgustame inimesi ikka ise oma sugupuud uurima ja vajadusel saab ka abi küsida konsultandilt.   Kui sugupuu põhi meie e-poest juba olemas küll need nimed ka sinna ükskord jõuavad !

Delfi podcast "ELUSTIIL" kutsus külla - rääkisime natuke suguvõsa uurimisest ja meie sugupuu põhjadest , saadet saab kuulata siit

















Lisa kommentaar

Email again: